GURURUMUZ BUSENAZ’LAR

08.08.2021 - 13:51
Yorum Yap

Busenaz Sürmeneli 3 Dünya Şampiyonluğu ,5 kez Avrupa Şaampiyonluğu,1 kez Avrupa üçüncülüğü kazandı. 79 kez Milli müsabakalara katıldı. 

Milli boksör ayrıca, Türkiye’nin kadınlar boks tarihinde ilk Altın Madalyasını kazanarak tarihi bir başaranın altına imza atmış oldu. 

Tekvandocu olan annesi Songül Sürmeneli ise madalya için günlerce uykusuz kaldıklarını belirterek, "Uyumadığımız gecelerin mükafatını gördük, Türk halkına selam gönderiyorum. Dualarını eksik etmediler. Bu madalya için 13 yılımızı verdik. Şampiyon olup elini havaya kaldırdığı an 'Allah La ilahe illallah' diye bağırdım" ifadelerini kullandı. 

Olimpiyat elemeleri için gittiği Londra da Covit-19 olan Busenaz’ın  Ordu da spor çalışmalarına devam edebilmesi için, diğer kişiler çalışmalarına ara verip salonu ona tahsisi ettiler. 

Türkiye'nin diğer gurur kaynağı olan Buse Naz Çakıroğlu kazandığı Gümüş Madalya ile Kadınlar boksta Türkiye'nin ilk madalyasını aldı. Türk boksuna 13 yıl sonra Olimpiyatta Madalya kazandıran ilk Boksör oldu.  

Türkiye'nin gurur kaynağı olan 2 Milli Sporcularımız BUSENAZ’ ların ortak noktaları isimleri gibi, ikisi de boksta adlarını Dünyaya duyurdu, ikisi de Ülkemize Madalyalar kazandırdı, ikisi de Trabzonlu, İkisi de 26 Mayıs günü dünyaya gözlerini açmış. 

Bende 12 yıl Voleybolda başarılara imza atmış eski Lisanslı Sporcu olarak ( kızım Esin yıllarca Lisanslı Voleybol, oğlum Berker de Lisanslı Basketbol ve Futbol oynadılar. Hatta minik oğlum Berker Alanya TED Kolejindeki eğitimine lisede son verip Antalya Spor Lisesine 200 kişinin içinden 1.ci olarak kazandı okumaya devam etti ama 1 yıl sonra hedeflerinin arasından Sporu çıkarttı bilgisayara yöneldi devamını maalesef getiremedi. 

Azimlerinden dolayı takdir ettiğim başarılı sporcu kızlarımızı Şahsım ve Gazetem adına ayrıca kutluyor sevgi ile kucaklıyorum yolları açık olsun.

YORUM YAZIN

Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +