Türkiye'den ABD Senatosu'nun skandal kararına peş peşe sert tepkiler

12 Aralık 2019 23:23

Türkiye'den ABD Senatosu'nun 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanıyan karar tasarısını kabul etmesine çok sert tepki geldi.

Türkiye'den ABD Senatosu'nun skandal kararına peş peşe sert tepkiler
letişim Başkanı Fahrettin Altun Twitter hesabından yaptığı açıklamada, ABD Senatosu'nda kabul edilen 1915 tasarısına tepki gösterdi.
 
'Kabul edilen tasarı ikili ilişkilerin geleceğini tehlikeye atmaktadır.' diyen Altun, "Yaptırımlar ve tehditler ulusal güvenlik çıkarlarımızı korumaktan vazgeçirmeyecek." ifadelerini kullandı.
 
ABD Senatosu, 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanıyan bir karar tasarısını kabul etti. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, "Yaptırımlar ve tehditler ulusal güvenlik çıkarlarımızı korumaktan vazgeçirmeyecek." ifadelerini kullandı.
 
SÖZCÜ KALIN: REDDEDİYORUZ
 
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: ABD Senatosu'nun kararını şiddetle kınıyor ve ve reddediyoruz.
 
4 PARTİDEN KINAMA
 
AK Parti, CHP, MHP, ve İYİ Parti Grup Başkanvekilleri tasarının kabul edilmesini kınadı.
 
BAKAN DÖNMEZ DE KINADI
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, ABD Senatosu'nun 1915 Ermeni olaylarını "soykırım" olarak tanıyan karar tasarısını kabul etmesini kınadı.
 
Dönmez, '(ABD Senatosu'nun 1915 Ermeni olaylarını 'soykırım' olarak tanıyan karar tasarısını kabul etmesi) Umut ederim bu hatalarından dönerler ve yıllardır müttefik olarak NATO ve çeşitli uluslararası arenalarda ilişki kurduğumuz bu ülkeyle inşallah ilişkilerimizi de rayına oturtmuş oluruz.' dedi.
Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +
Gazeteler