TSYD'den Konyaspor'un açıklamasına tepki

7 Eylül 2021 12:47

Konyaspor Kulübü tarafından başarıyla sonuçlandırılamayan transfer girişiminin faturasını spor basınına çıkarma girişimini şaşkınlıkla izliyoruz.

TSYD'den Konyaspor'un açıklamasına tepki?v=1

Kulüp tarafından yapılan ve spor basınının suçlu olarak lanse edildiği açıklamayı haddi aşan bir bildiri olarak yorumluyor ve kınıyoruz. Konya spor basını, şehrinin takımını her platformda korumuş ve kulüp menfaatlerini zarara uğratacak girişimlerde de hiçbir dönem bulunmamıştır. Mesleği gereği kamuoyuna en doğru bilgiyi aktarmakla yükümlü olan spor basını emekçilerimizin habercilik görevini yaparken kamuoyu önünde hedef gösterilmesini tehlikeli buluyoruz. Bu bağlamda Türkiye Spor Yazarları Derneği Konya Şubesi yönetimi olarak Konyaspor Kulübü tarafından yapılan bu talihsiz açıklamanın yeniden değerlendirilmesini talep ediyor,  gereğinin yapılmasını ivedilikle bekliyoruz.

Konyaspor'dan yapılan açıklama 

Transferin iptal sebebi olarak ise gazetecilerin yaptığı transfer haberleri olarak gösterildi. Yeşil-beyazlı ekip tarihi bir açıklama yaparak gazetecilerin bu transferde nasıl hatalı olduklarını açıkladı.  Açıklama şu şekilde: 
 "Bugün imza atılması beklenen Isaac Thelin transfer': basında çıkan 'transfer bitti' haberleri sonrası menajerinin fiyat yükseltmesi sonucu tarafımızca iptal edilmiştir. Konyasporumuzun finansal yapısını görmezden gelerek adım atmama kararlılığımız sürecektir. Basın mensuplarımızın transfer haberciliği noktasında daha duyarlı olmalarını bekliyoruz" denildi.

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +