Özkan Taşpınar seçim çalışmalarına tam gaz devam ediyor

25 Ekim 2021 00:10

Ulusal Hububat Konseyi Başkanlığı görevinde başarılı işlere imza atan ve geçtiğimiz günlerde Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığına aday olduğunu açıklayan Özkan Taşpınar, ilçe ilçe seçim gezilerini sürdürüyor.

Özkan Taşpınar seçim çalışmalarına tam gaz devam ediyor?v=1

Ulusal Hububat Konseyi Başkanlığı görevinde başarılı işlere imza atan Özkan Taşpınar geçtiğimiz günlerde düzenlediği basın toplantısında Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Başkanlığına aday olduğunu açıklamıştı.

PANKOBİRLİK Başkanı Recep Konuk’un ‘emaneti teslim edeceğim kişi’ dediği Özkan Taşpınar’a STK’ların yanı sıra birçok Ziraat Odası Başkanı da destek veriyor.
 
“TÜRK ÇİFTÇİSİ DÜŞMESİN DİYE ADAYIM”
 
Aldığı güçlü destekle seçimi kazanması en yüksek adaylardan olan Taşpınar 27 Ekim’de gerçekleştirilecek olan Genel Kurul öncesinde seçim çalışmalarına da devam ediyor. Konya Pancar Ekicileri Kooperatifini ve bağlı iştiraklerini yönetmeye, büyütmeye, Torku’yu bir dünya markası yapmaya hazır olduklarını söyleyen Taşpınar, “Seçim çalışmaları için Konya’nın köylerini gezen, projelerini anlatan Özkan Taşpınar, kendisinin ne kadar önemli ve mesuliyeti çok bir göreve talip olduğunu bildiğinin altını çizerek şunları söyledi; “Ben nereye talip olduğumu biliyorum. Konya Şeker, sadece Konya Şeker değildir. Burası ülke kooperatifçiliğinin medar-ı iftiharıdır. Konya Şeker bir hikâye yazdı. Türkiye’nin dört bir yanında tarlada alın teri döken herkes burayı örnek aldı. Konya yaptı, ‘biz de yaparız’ dedi. Son 10 yılda perakende market zincirlerinde onlarca kooperatif markası bizim açtığımız yol sayesinde boy gösterdi. Biz sadece ortaklarımız için değil, ortağımız olmayan eli nasırlı, alnı kavruklar için de başarıya mahkûmuz. Çünkü Konya sendelerse Türk çiftçisi düşer. Ben Konya sendelemesin, Türk çiftçisi düşmesin diye adayım.” dedi.
 
BAŞKAN KALE VEKALETİNİ TAŞPINAR’A VERDİ

Öte yandan Özkan Taşpınar, ziyarette bulunduğu Cihanbeyli Belediyesi’nde bir sürprizle karşılaştı. Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi ortaklarından da olan Başkan Mehmet Kale oy kullanma vekâletini noter marifetiyle Özkan Taşpınar’a verdi.

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +