Meram Belediyespor Avrupa Kıck Boks Şampiyonası’ndan iki madalya ile döndü

16 Kasım 2021 12:00

Meram Belediyesporlu kick boksçular Avrupa’da rüzgar gibi estiler. 05-14 Kasım tarihlerinde Karadağ’ın Montenegro ve Budva şehirlerinde düzenlenen Avrupa Kick Boks şampiyonasında takım sporcularından Ahmet Uğur Avrupa Şampiyonu olurken Muzaffer Karabulut gümüş madalya kazandı.

Meram Belediyespor Avrupa Kıck Boks Şampiyonası’ndan iki madalya ile döndü?v=1

Meram Belediyesporlu kick boksçular 05-14 Kasım 2021 tarihlerinde Karadağ’ın Montenegro ve Budva şehirlerinde gerçekleştirilen Avrupa Kick Boks şampiyonasına da damga vurdular. 91 kiloda finalde Polonyalı rakibi ile karşılaşan Meram Belediyesporlu Ahmet Uğur rakibini 3 – 0 gibi net bir skorla yenerek Avrupa Şampiyonu olurken, 54 kilogramda ringe çıkan takım sporcularından Muzaffer Karabulut, finalde Ukraynalı rakibine 2 – 1 yenilerek Avrupa ikincisi olarak gümüş madalya kazandı. 

“BU GURURU YAŞATAN SPORCULARIMIZI VE ANTRENÖRLERİNİ CANI GÖNÜLDEN KUTLUYORUM” 
Gençliğe ve spora verdikleri desteğin meyvelerini, ulusal ya da uluslararası şampiyonalardan alınan madalyalarla toplamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Meram Belediye Başkanı Mustafa Kavuş, Avrupa Şampiyonasından madalya alan kick boksçuları ve antrenörlerini tebrik etti. Sporcuların,  verdikleri desteği madalyalarla taçlandırarak sadece Meram'ın ya da Konya'nın değil tüm Türkiye'nin gururu olduklarını kaydeden Başkan Kavuş, “Sporcularımız ve antrenörleri azimli ve uzun soluklu çalışmalarını, Avrupa Şampiyonluğu gibi büyük organizasyonlardan aldıkları madalyalarla neticelendiriyorlar. Alınan bu sevindirici neticeler sadece onların, ailelerinin ya da hocalarının değil milletçe hepimizin göğsümüzü kabartıyor. Böylesi büyük şampiyonalarda bayrağımızın göndere çekildiğini görmek diğer gençlere de örnek teşkil ediyor, onları şevklendiriyor. Tüm bu sebeplerle sporcularımızı canı gönülden kutluyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” diye konuştu. 

Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +