Konya Emniyet Müdürlüğü’nden engellilere özel proje

3 Aralık 2021 12:38

Konya İl Emniyet Müdürlüğü 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle engelli vatandaşlara özel “Engelleri Aşalım Gönüllere Ulaşalım” sloganı ile “Engelleri Kaldırıyoruz” projesi başlattı.

Konya Emniyet Müdürlüğü’nden engellilere özel proje?v=1
Konya il merkezinde yaşayan engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak amacıyla trafik içinde engelli park yerlerine ve engelli rampaları önüne geçişi engelleyecek şekilde park eden araçlara anında müdahale etmek için, Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü tarafından “Engelleri Kaldırıyoruz” adıyla Whatsapp grubu oluşturularak ihbarların etkin şekilde değerlendirilmesi hedefleniyor.
 
KONYA EMNİYETİ ENGELLİLER İÇİN WHATSAPP’TA DA 7/24 ONLİNE  
Konya İl Emniyet Müdürlüğü’nün yaptığı çalışmalarda il genelinde engellilere özel tertibatlı yaklaşık 12 bin araç bulunuyor. Engelli vatandaşlar, gün içerisinde trafikte yaşadığı aksaklıkları ve mağduriyetleri bu ihbar hattından bildirerek trafik ekiplerine ulaşacak. Engelli park yerlerine park eden araçlar, engelli yürüyüş yoluna park eden araçlar, kaldırımlarda engelli iniş rampalarının ihlalleri gibi durumlar bildirilerek trafik ekiplerince anında müdahale edilecek.
 
ENGELLİLERE ÖZEL PARK YERLERİ 80 KAMERA İLE İZLENİYOR
Konya İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce Kent Yönetim Sistemi görevlileri tarafından teknolojinin tüm imkânlarından yararlanılarak cadde, sokak, alan ve parklar 7/24 izleniyor. Alışveriş Merkezleri, hastane ve ana arterlerde bulunan engelli park yerleri 7/24 izlenerek kural ihlali yapan ve engelli park yerlerini ihlal eden sürücüler uyarılıyor. Aracını çekmediği takdirde cezai işlem uygulanıyor.
 
Kent Yönetim Sistemi, engelli alanı olan bölgelerin kamera sistemlerine uydu üzerinden bağlanarak yaklaşık 80 kamera ile engellilere özel park alanlarının takiplerini gerçekleştiriyor. 
 
Ayrıca Konya İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre engelli vatandaşların hayatını kolaylaştırmak adına, engelli vatandaşların araç park yerlerinin tespiti, kamera ile 7/24 izlenmesine olanak sağlanması, mevcut kameraların işlevselliğinin ve sayısının artırılması “Engelleri Kaldırıyoruz” projesi kapsamında hedefleniyor. 
 
Projeden dolayı çok memnun olduklarını ifade eden Engelli Federasyon ve Dernek yöneticileri Konya İl Emniyet Müdürlüğü ve personeline bu konudaki hassasiyet ve duyarlılıklarından dolayı da ayrıca teşekkür ettiklerini dile getirdi.
 
Etiketler :
Yorumlar (0)
Hava Durumu
+7
°
C
H: +
L: +
Konya
Çarşamba, 04 Aralık
7 Günlük Hava Tahmini
Pe Cu Ct Pz Pt Sa
+ + + + + +10°
-2° -1° + +